Memoriał im. Leszka Kowalczyka!

zdjęcia

Dnia 29 września odbył się XXV Bieg Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka. Po raz trzeci uczniowie zmierzyli się z trasą wytyczoną na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.Uczniowie klas IV -VI mieli do pokonania dystans 1000m, natomiast klasy VII i gimnazja 1300m.
Inicjatorem, jak i organizatorem pierwszych edycji biegu był Leszek Kowalczyk, wieloletni redaktor Serwisu Wodzisławskiego. Z roku na rok wydarzenie to przyciągało rzeszę pasjonatów biegania i na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Podczas jednego z nich Leszek Kowalczyk przekonał się, jak wiotkie jest jego zdrowie. Walczył zawzięcie z chorobą, jednak w 1998 roku przegrał swój ostatni wyścig. Od tamtej pory bieg nosi jego imię.
Naszą szkołe reprezentowało 15 uczniów.
Magda Kubica, Marysia Griner, Jakub Gajda - kl.V,
Emila Topisz, Wiktoria Pawlus, Natalia Pluta, Laura Stukator, Igor Tomczyk , Adam Muszewski – kl.VI,
Dominika Zychma, Wiktor Tomczyk, Oskar Nowakowski, Stanisław Bajer, Maciej Lipka, Kacper Piatek – kl.VII,
W kategorii klas IV - VI Laura Stukator ukończyła bieg na IV miejscu, na 80 startujących, otrzymując pamiątkowy dyplom, natomiast Igor Tomczyk zdobył 12 – te miejsce na 72 uczestników.
W kategorii klas VII było trudniej, gdyż uczniowie starowali wraz z gimnazjalistami. Oskar Nowakowski ukończył bieg na 24 miejscu , natomiast Dominika Zychma na 30.W kategorii chłopców i dziewcząt wzięło udział po 65 zawodników.Właściwie to wszyscy na swój sposób są zwycięzcami , pokonali bardzo wymagającą trasę i trudny dystans. Wielkie brawa i gratulacje.wszystkim uczestnikom biegu gratulowała i dziękowała żona zmarłego redaktora pana Leszka Kowalczyka.