Biblioteczny kiermasz

Dnia 11 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w ramach kolejnego dnia obchodów Święta Szkolnej Biblioteki odbył się kiermasz wypieków przygotowanych przez członków rodzin naszych młodych czytelników. Biblioteczna "cukiernia" - reklamowana na obficie udekorowanych plakatami szkolnych korytarzach już od kilku dni - od samego rana przyciągała wszystkich chętnych "słodkich wrażeń", a przede wszystkim twórców wspaniałych ciast, ciasteczek, babeczek i innych wypieków. Przynosiły je więc mamy, babcie, ojcowie, dziadkowie, a także najmłodsi "cukiernicy" - nasze uczennice i nasi uczniowie. Biblioteczny "sklepik" sprawnie i z zaangażowaniem obsługiwały uczennice z klasy VI i VII. W ciągu zaledwie dwóch godzin wszystkie słodkości zostały sprzedane, a kwota zebrana dzięki poświęceniu tylu osób to ponad 900,00 zł! W całości zostanie przekazana "solenizantce" - szkolnej bibliotece, która wzbogaci się o kolejną półkę na książki oraz nowe lektury. Wszystkim, którzy przygotowali pyszne wypieki (35 różnych rodzajów ciast!) oraz prowadzącym naszą "cukiernię" uczennicom z Koła Przyjaciół Biblioteki serdecznie dziękujemy! Jak zawsze można na Was liczyć!