Dzień Regionalny

4 grudnia 2017 r. z okazji święta Barbórki w Szkole Podstawowej Nr 2 obchodzono, zgodnie z wieloletnią tradycją, Dzień Regionalny. Szkolne kółko teatralne zaprezentowało zgromadzonej w świetlicy młodej widowni przedstawienie pt. "Kopciuch po śląsku" na podstawie scenariusza Marka Szołtyska. Spektakl w gwarze śląskiej rozbawił naszych uczniów, jednocześnie ukazując im bogactwo tejże gwary oraz sceniczne talenty koleżanek i kolegów - szkolnych aktorów. Klasy starsze wysłuchały także gawęd zaprezentowanych przez tegorocznych uczestników VIII edycji konkursu "Fedrowani w godce", zaś klasy młodsze zaprezentowały swoją znajomość śląskich słów w gwarowym mini - konkursie. Następnie członkowie kółka teatralnego udali się do restauracji Contra, by swoim występem uświetnić miejskie  obchody Barbórkowego Święta. I tym razem spektakl bardzo się spodobał - w dobry humor wpadli nawet uczestniczący w uroczystościach goście z partnerskiego dla Wodzisławia miasta w Armenii. W podziękowaniu za nasz wkład w organizację Barbórkowego Święta młodzi artyści zostali obdarowani przez organizatorów słodkościami, a widownia - władze Miasta i Powiatu, ksiądz proboszcz jedłownickiej parafii oraz najważniejsi w dniu dzisiejszym  goście, czyli górnicy - nagrodzili ich hucznymi brawami. Zaś uczniowie z SP 2 cieszą się, że w ten sposób mogli podziękować pracownikom górnictwa za ich trud i poświęcenie.