Spotkanie z górnikiem

11 grudnia, kilka dni po Barbórce kl IIIa odwiedził górnik, a zarazem profesor Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie - Pan Stanisław Nawrat, dziadek Jasia. Pan profesor w interesujący sposób zapoznał dzieci z historią oraz współczesnością pracy w górnictwie. Obejrzeliśmy film o zabytkowej kopalni Guido, który przybliżył dzieciom warunki pracy górników. Pan profesor zwrócił uwagę uczniów na ważną rolę górnictwa oraz na problemy pozyskiwania energii niezbędnej do życia we współczesnym świecie. Miłym akcentem były zdjęcia dzieci w czako - górniczej czapce. Chłopców bardzo zaciekawiła paradna szpada górnicza. Spotkanie to dobrze wpisuje się w realizację zadań preorientacji zawodowej oraz programu "Mała Ojczyzna". Dziękujemy za wizytę.

Mirosława Juraszczyk