Wycieczka klasy 4A do kina w Rybniku

Tegoroczne Mikołajki klasa IVA, postanowiła świętować w kinie. Dlatego 6 grudnia 2017 roku, wszyscy uczniowie stawili się z samego rana, na zbiórce na dworcu PKP. Dzieci zdecydowały, że podróż do Rybnika odbędą koleją. Dla niekórych uczniów taka przejażdżka miała miejsce pierwszy raz w życiu.
Przed seansem wszyscy spacerowali po rybnickim rynku, podziwiali dekoracje świą teczne i zajadali się przysmakami z kiermaszowych budek. Szczególnym powodzeniem cieszyły sie oscypki i słodkie laski. Po długim spacerze wyruszyliśmy do kina. Film pt. Coco, bardzo się wszystkim podobał. Uświadomił uczniom jak daleko można posunąć się w realizacji swoich marzeń. Prowokował do odpowiedzi na pytanie: czy dążenie do sławy usprawiedliwia ranienie bliskich? Film Coco opowiadał o sile rodziny i o tym co po nas pozostanie. Jego przesłaniem było, że nie ważne są wszelkie sukcesy za życia i poklask tłumów, a liczy się naprawdę tylko to, aby na zawsze pozostać w pamięci chociaż jednej osoby, tej najbliższej, która na zawsze będzie posiadać nas w sercu. Niektórzy na seansie bardzo się wzruszyli.
To były naprawdę udane Mikołajki klasowe i wspaniała integracja klasy.

Bernadeta Wolańczyk