Przez komputer do muzyki

Zdając sobie sprawę jak ważne są technologie ICT we współczesnym świecie , a z drugiej strony chęć pokazania uczniom innego sposobu niż tradycyjny uczenia się muzyki, przeprowadziłam w klasie IVa lekcję, na której głównym narzędziem pracy był laptop i program informatyczny, dzięki któremu uczniowie utrwalali podstawowe zasady muzyki. Ponadto program umożliwiał komponowanie prostych utworków wykorzystując klawiaturę……komputera, natomiast klawiatura muzyczna widniała na ekranie laptopa. Po zapisaniu melodii mogliśmy wysłuchać „kompozycji”. Podczas gdy jeden uczeń pracował przy laptopie reszta klasy obserwowała działania na tablicy multimedialnej. Przeprowadzona lekcja była zainspirowana moim udziałem w projekcie „Mobilność kadry nauczycielskiej”- kurs „Creativity In teaching and training for better classroom behaviour and how to use music,art, ICT and outdoor activities In education”

Barbara Połednik