Kreatywne muzykowanie klasy 3B

Kim jest muzyk, dyrygent, kompozytor? Z taką tematyką zapoznawali się uczniowie klasy 3B Szkoły Podstawowej nr 2. Każdy myśli, że ta tematyka wiąże się jedynie z grą na instrumencie, znajomością nut, a także śpiewem. Nic bardziej mylnego!
Uczniowie własnoręcznie wykonywali instrumenty – gitary i bębenki, które posłużyły im do wcielenia się w rolę muzyków. Używali także innych własnoręcznie zrobionych instrumentów. Niektórzy korzystając z kilku bębenków tworzyli perkusję! Poznali specyfikę pracy w zespole muzycznym, sami tworzyli melodie, naśladowali rytm. Improwizacja nie była im straszna! Każdy z nich starał się zagrać tak, aby melodia przez nich stworzona była niepowtarzalna.
Dzięki takim zajęciom uczniowie nie tylko rozwijali umiejętności manualne lecz także muzykowali wraz z kolegami i koleżankami z klasy.

Martyna Widenka