Spotkanie z pisarką klasy IIIa

Dnia 3 listopada uczniowie klasy IIIA udali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Panią Barbarą Gawryluk – pisarką, dziennikarką a także tłumaczem z języka szwedzkiego. Pani Gawryluk opowiedziała słuchaczom o tym skąd bierze pomysły na książki – zawsze są to prawdziwe historie do których dopisuje fabułę. Bardzo często bohaterami jej książek są zwierzęta i ich niesamowite przygody. Pisarka przeczytała dzieciom fragmenty swoich nowych książek aby zachęcić je do lektury. Mogliśmy się zapoznać z historią psa Baltica, foczki Klifki, a także usłyszeć i przypomnieć sobie znane już dzieciom przygody psa Kaktusa. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem z pisarką. Pani Gawryluk chętnie składała dedykacje na zakupionych przez dzieci książeczkach.

Mirosława Juraszczyk