Spotkanie z historią starożytną

Dnia 9 listopada 2017 r., w przeddzień Święta Niepodległości, do Szkoły Podstawowej Nr 2 zawitała "żywa historia". Pan Michał Rychlicki z Agencji Artystycznej "Pan Michał" zaprosił naszych uczniów na warsztaty historyczne pod nazwą "Jak Grek z Persem", których tematyką były dzieje starożytnych konfliktów Persji i Grecji. Gość przywiózł ze sobą liczne rekwizyty - wierne repliki historycznych strojów, zbroi i broni. Warsztaty te cechowały się niepowtarzalną atmosferą - pan Michał łączył przekazywanie sporej dawki solidnej wiedzy historycznej z wieloma akcentami humorystycznymi, wywołującymi salwy śmiechu na widowni. Podczas warsztatów nie zabrakło również elementów wychowania patriotycznego - przekazując bogatą wiedzę o czasach starożytnych i ich bohaterach pan Rychlicki nawiązywał do dziejów naszej Ojczyzny, promując wśród uczniów takie wartości, jak patriotyzm, poświęcenie i odwaga. Oczywiście w zajęciach bardzo aktywny udział brali uczniowie, a po ich zakończenie każdy miał możliwość dotykania, a nawet przymierzania replik starożytnych strojów, zbroi i oręża. Dziękujemy za umożliwienie nam pożytecznego, a zarazem bardzo radosnego spotkania z "żywą lekcją historii".