Wizyta w WORiT-e

Dnia 30 października 2017 r. kolejna grupa uczniów klasy VII z SP Nr 2 udała się do Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży, by spotkać się z jego niepełnosprawnymi wychowankami. Na przywitanie siódmoklasiści przedstawili dzieciakom i paniom opiekunkom mimi - koncert muzyczny, który całej widowni bardzo się spodobał: Karolina Miłota wraz z koleżankami śpiewała akompaniując na gitarze, Kamil Brachman zaprezentował grę na ukulele, zaś Kamil Rybarczyk zachwycił wszystkich swoją profesjonalną grą na puzonie. Po koncercie rozpoczęła się praca: grupa naszych uczniów wzięła udział - wspólnie z niepełnosprawnymi dziećmi - w zajęciach terapii muzycznej, pozostali - w manualnych zajęciach plastycznych. Po ich zakończeniu nastał czas zabawy: czytanie, układanie klocków i puzzli, gry w suchym basenie itp. Siódmoklasiści znów udowodnili, że potrafią ciekawie spędzać czas ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. Kończąc wizytę w WORiT-e zaprosiliśmy jego wychowanków i pracowników do tradycyjnych, przedświątecznych odwiedzin w naszej szkole. A więc - do zobaczenia!