Warsztaty drukarskie

10 październik 2017 r. to kolejny dzień obchodów Święta Szkolnej Biblioteki w Szkole Podstawowej Nr 2. W dniu tym odwiedzili nas goście z Firmy KALANDER Czerpalni Papieru z Gliwic, którzy zorganizowali dla naszych uczniów historyczne warsztaty edukacyjne pod nazwą "Era Gutenberga". Prowadzący w dawnych strojach rzemieślniczych zapoznali uczestników z krótką historią druku, a następnie zaprosili do trzech stanowisk: "zecerni", "drukarni" i "ilustratorni". W zecerni dzieci ręcznie składały z czcionek swoje imiona, w drukarni na dużej prasie drukarskiej wzorowanej na prasie Gutenberga drukowały certyfikaty uczestnictwa w warsztatach, zaś w ilustratorni - ciekawą techniką przygotowywały ilustracje do książek. Warsztaty odwiedziła oraz własny certyfikat wykonała również Pani Dyrektor Joanna Kulińska. Dzięki kolejnym warsztatom przeprowadzonym w naszej szkole przez Firmę KALANDER ponad setka uczniów "dwójki" miała możliwość - poprzez aktywne metody pracy - zapoznać się z początkami druku oraz pracą XV-wiecznych zecerów i drukarzy. Dziękujemy za interesującą podróż do pracowni Mistrza Jana Gutenberga.