Warsztaty czytelnicze

Dnia 9 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w ramach obchodów Święta Szkolnej Biblioteki członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki (niektórzy przebrani w "literackie" kostiumy) odwiedzili najmłodsze klasy wraz z nowościami nabytymi przez nas w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w minionym roku szkolnym. Zapoznawali pierwszo- drugo- trzecio- i czwartoklasistów z fragmentami ciekawych opowieści dla dzieci, a następnie podsumowywali lekturę różnego rodzaju konkursami. Wspólnie spędzone chwile osłodzone zostały pysznymi cukierkami, a wszyscy najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaproszeni zostali przez starsze koleżanki do częstego odwiedzania "solenizantki" - szkolnej biblioteki.