Zdrowa woda zdrowia doda. Co możemy pić codziennie, a na co powinniśmy uważać?

Zdrowa woda zdrowia doda. Co możemy pić codziennie, a na co powinniśmy uważać?
Klasa 3B rozpoczęła realizację programu związanego ze zdrowiem. Pierwszym tematem, który zainteresował uczniów była woda. Rozmawialiśmy o produktach, w których znajduje się woda oraz jaką rolę odgrywa ona w życiu człowieka. Uczniowie przygotowali napoje smakowe z naturalnych produktów, dzięki czemu mogli sprawdzić, że tak na prawdę są one dobre i nie warto kupować gotowych napoi. Każdy mógł spróbować wody z limonką ogórkiem i miętą, czy też z malinami i miętą oraz pomarańczą i kiwi. Uczniowie opisywali swoje preferencje smakowe, bardzo aktywnie uczestnicząc w zajęciach. Tworzyli także butelkę, która motywuje do picia wody. Dzielili ją na części i zapisywali zachęcające krótkie teksty np. "wypij mnie!", "jesteś już w połowie!"

#zdrowenietrudne www.zdrowenietrudne.pl

Martyna Widenka